2 Farklı Yöntem İle WordPress’te İçerik Kilitleme Nasıl Eklenir

wordpress-icerik-kilitleme
wordpress-icerik-kilitleme

WordPress sitenize içerik kilitleme eklemek ister misiniz?

Birçok internet sitesi, olası satış yaratmalarını artırmak, satışları artırmak veya e-posta listelerini oluşturmak için içerik kilitlemeyi kullanır.

Bu yazıda, rahatsız edici kullanıcılar olmadan WordPress’e nasıl içerik kilitleme ekleyeceğinizi göstereceğiz.

İçerik Kilitleme Nedir ve Ne Zaman İhtiyacınız Var?

İçerik kilitleme, website sahipleri tarafından kullanıcılarını harekete geçmeye teşvik etmek için kullanılan bir tekniktir. Bu işlem, bir e-posta bültenine kaydolmaktan premium içerik için ödeme yapmaya kadar her şey olabilir.

İçerik kilitleme, içerik yükseltmelerine benzer şekilde çalışır. WordPress internet sitenizde kurs veya e-kitap indirme gibi değerli içerikler sunduğunuzda, ziyaretçilerinize inisiyatif almaları ve üyelik için kaydolmaları için bir neden vermiş olursunuz.

Bunu etkili bir şekilde yapmak, olası satışlar oluşturmanıza, bir e-posta listesi oluşturmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Ancak içerik kilitlemeyi en iyi şekilde ayarlamazsanız, sitenize gelen ziyaretçiler bunu can sıkıcı bulabilir.

Bununla birlikte, WordPress’e içerik kilitlemeyi doğru şekilde nasıl kolayca ekleyebileceğinizi görelim. 1. Yöntem, özel ücretsiz içerik için, 2. Yöntem ise premium ücretli içerik için en iyisidir.

Yöntem 1: OptinMonster ile İçerik Kilitleme Ekleme

OptinMonster piyasadaki en iyi e-posta yakalama aracıdır. E-posta listenizi büyütmek için özel içerik kullanmak istediğinizde en iyi seçimdir.

İçerik kilitleme için Plus veya daha yüksek bir plana ihtiyacınız olacak. WPBeginner kullanıcıları bu OptinMonster kuponunu kullanarak %10 indirim alabilirler.

Yapmanız gereken ilk şey, yüklemek ve etkinleştirmektir. OptinMonster Eklenti. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirmenin ardından sitenizi OptinMonster hesabınıza bağlamanız gerekir. Bunu, WordPress yönetici çubuğunuzdaki OptinMonster menü öğesini ve ardından Sitenizi Bağlayın düğmesini tıklayarak yapabilirsiniz.

Sitenizi OptinMonster'a Bağlayın

Bunu yaptıktan sonra, OptinMonster hesabınıza giriş yapmanız veya yeni bir tane oluşturmanız gerekir.

Başarıyla bağlandıktan sonra, şuraya gitmelisiniz: OptinMonster » Kampanyalar WordPress kontrol panelinizdeki sayfa. Henüz bir kampanya oluşturmadığınız için yeni bir kampanya oluşturmanız istenecektir.

OptinMonster Kampanyaları Sayfasına gidin

‘İlk Kampanyanızı Oluşturun’ düğmesini tıkladığınızda, OptinMonster internet sitesine yönlendirileceksiniz ve bir kampanya türü seçmeniz istenecek.

İçerik kilitleme eklemek için, Çizgide seçenek.

Satır İçi Seçeneği seçin

Daha sonra aşağı kaydırmanız ve bir şablon seçmeniz gerekir. OptinMonster 65’ten fazla şablon sunar ve hepsi herhangi bir cihazda harika çalışır.

Önizleme düğmesine tıklayarak her bir şablonu görüntüleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun birini bulduğunuzda, tıklamanız gerekir. Şablon kullan buton.

Eylem şablonuyla gideceğiz çünkü okuyucularımızın dikkatini tek bir harekete geçirici mesaja yönlendiriyor.

Başlangıç ​​Noktası Olarak Bir Şablon Seçin

Ardından, kampanyanız için bir başlık sağlamanız istenecektir.

Yazdıktan sonra, tıklamanız yeterlidir. İnşaata Başla buton.

Kampanyanız için Başlık Ekleyin

Bu, OptinMonster düzenleyicisini açacaktır. Burada açılır pencerenin içeriğini ve görünümünü mükemmelleştirmek için zaman harcayabilirsiniz.

İfadeleri değiştirmek, yazı tiplerini düzenlemek, resim eklemek, renkleri değiştirmek ve daha fazlasını yapmak için herhangi bir bölüme tıklayabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılarınıza kaydolduktan sonra görüntülenen Başarı mesajını da özelleştirebilirsiniz.

OptinMonster Düzenleyici

Açılır pencerenizin görünümünden memnun olduğunuzda, içerik kilitlemeyi etkinleştirmemiz gerekir.

Bunu yapmak için, üzerine tıklamanız gerekir. Satır İçi Ayarlar sekme. Ardından, ‘Kampanya Altındaki İçeriği Kilitle’ açma/kapama anahtarına tıklayarak içerik kilitlemeyi açabilirsiniz.

OptinMonster Satır İçi Ayarlar

Oradayken, kilitli içeriğinizin bulanık olup olmayacağını veya görüntülenmeyeceğini seçmelisiniz. İçerik Kilitleme Stili açılır menüsünden seçiminizi yapabilirsiniz.

Bir sonraki adım, e-posta pazarlama hizmetinizi bağlamaktır. İyi haber şu ki OptinMonster birçok popüler sağlayıcıyı destekliyor.

‘Yeni Entegrasyon Ekle’ düğmesine tıklamanız gerekecek. E-posta hizmetinizi açılır menüde bulmalısınız.

Yeni Entegrasyon Ekle'ye tıklayın

Ardından kampanyayı aktif hale getirmeniz gerekiyor. Ekranın üst kısmındaki Yayınlandı sekmesine tıklayın ve ardından Yayınla düğmesine tıklayın.

Ardından sağ üstteki Kaydet düğmesine tıklayarak kampanyanızı kaydedebilirsiniz.

Yayınlamak için Gönderi Durumunu Değiştirin

OptinMonster kurulumunu WordPress kontrol panelinizde tamamlayacağız. Bir kez oraya gitmeniz gerekir OptinMonster » Kampanyalar.

Bu sizi kampanya listenize götürecektir.

OptinMonster Kampanyaları Sayfasına gidin

Farenizi mevcut kampanyanın üzerine getirdiğinizde bazı bağlantılar görünecektir. İçerik kilitlemenizin nasıl çalışacağını özelleştirmek için Çıktı Ayarları bağlantısını tıklayın.

NS Otomatik seçeneği, kurulumu en basit olanıdır. Belirli sayıda kelime veya paragraftan sonra içeriği otomatik olarak kilitleyecektir. Örneğin, her gönderideki ilk üç paragraftan sonra tüm içeriği kilitleyebilirsiniz.

İçeriği Otomatik Olarak Kilitle

NS Manuel ayarı biraz daha fazla çalışma gerektirir ancak tam olarak hangi içeriğin kilitleneceğini seçmenize izin verir. Bunu, kilitlemek istediğiniz her gönderiye bir kısa kod ekleyerek yaparsınız.

Her Kilitli Gönderiye Kısa Kod Eklemeniz Gerekiyor

Kısa kodu kopyalayarak başlayın.

İçeriğinize eklemek için, içerik kilitlemeyi etkinleştirmek istediğiniz gönderiyi veya sayfayı düzenlemeniz gerekir. Kısa kodu kilitlemek istediğiniz içeriğin hemen önüne yapıştırmanız yeterlidir.

Kısa Kodu Kilitli İçerikten Önce Yapıştırın

Artık yazınızı veya sayfanızı kaydedebilir ve yayınlayabilirsiniz.

İçerik kilitlemeyi çalışırken görmek istiyorsanız, gönderiyi veya sayfayı yeni bir tarayıcı penceresinde ziyaret etmeniz yeterlidir.

Eylemde İçerik Kilitlemeyi Önizleyin

Kilitli içerik bulanık veya gizli.

Bir e-posta adresi girdiklerinde, kilitli içerik görüntülenecektir.

İçeriğin Geri Kalanı Görüntülenecek

Yöntem 2: ÜyePress ile İçerik Kilitleme Ekleme

MemberPress, WordPress için en iyi üyelik eklentisidir ve WordPress içeriğinizi etkili bir şekilde kilitleyebilir. Premium içerik için ücret alarak para kazanmak istediğinizde en iyi seçimdir.

İçerik kilitleme için en azından bir Temel plana ihtiyacınız olacak. WPBeginner kullanıcıları bu MemberPress kuponunu kullanarak %50’ye varan indirim elde edebilirler.

Yapmanız gereken ilk şey, MemberPress eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

Aktivasyonda, MemberPress lisans anahtarınızı girmeniz gerekecektir. Bunu yapmak için şuraya gidin: ÜyeBasın » Etkinleştir ve anahtarınızı metin kutusuna yapıştırın. Ardından Lisans Anahtarını Etkinleştir düğmesini tıklamanız gerekir.

Üye Basın Lisans Anahtarınızı Girin

Üyelik sitenizi ilk kurduğunuzda, bir ödeme yöntemi seçmeniz, fiyatlandırmaya karar vermeniz, bir kayıt sayfası oluşturmanız ve daha fazlası gerekir.

Tüm ayrıntılar için bir WordPress üyelik sitesinin nasıl oluşturulacağına ilişkin nihai kılavuzumuza göz atın.

Bu eğitimde, dimension bir premium abonelik oluşturmak için MemberPress’i nasıl kullanacağınızı göstereceğiz ve ardından hangi içeriğe yalnızca üyelik için ödeme yaptıktan sonra erişilebileceğini belirleyeceğiz.

Aboneleriniz için yeni bir üyelik planı oluşturarak başlayalım. Üyelik seviyesi oluşturmak için şuraya gitmeniz gerekir: ÜyeBasın » Üyelikler sayfasını açın ve üst kısımdaki ‘Yeni Ekle’ düğmesini tıklayın.

MemberPress Üyelikler Sayfasına gidin

Plana bir advert vermeniz ve içeriğin maliyetine ve faturalandırma türüne karar vermeniz gerekir.

Tek seferlik bir ömür boyu ödeme oluşturacağız, ancak regular abonelik seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Plana Bir İsim Verin

Bundan sonra, yazı düzenleyicinin altındaki üyelik seçenekleri meta kutusuna kaydırmanız gerekir.

Bu özel plan için izinleri ve üyelik seçeneklerini özelleştirebileceğiniz yer burasıdır.

Üyelik Seçeneklerine Aşağı Kaydırın

Birden fazla üyelik planına ihtiyacınız varsa, devam edin ve bu işlemi tekrarlayın. Bitirdiğinizde, kullanılabilir hale getirmek için ekranın solundaki Yayınla düğmesine tıklayabilirsiniz.

Sonraki adım, internet sitenizdeki her üyelik planı için hangi içeriğin mevcut olduğunu seçmektir. MemberPress, ‘Kurallar’ı kullanarak erişimi kontrol etmeyi kolaylaştırır.

adresini ziyaret ederek kurallarınızı oluşturabilirsiniz. ÜyeBasın » Kurallar sayfanın üst kısmındaki Yeni Ekle düğmesine tıklayın.

ÜyeBasın Kuralları Sayfasını ziyaret edin

Kural düzenleme sayfası, farklı koşullar seçmenize ve bunları bir üyelik planıyla ilişkilendirmenize olanak tanır.

Örneğin, tüm içeriği ‘premium’ etiketiyle koruyacağız, böylece yalnızca Premium planın üyeleri tarafından kullanılabilir.

Yeni Kural Ekle

Kural düzenleyicinin altında, içerik ekleme ve sona erme seçeneklerini göreceksiniz. Bunlar, içeriği kademeli olarak yayınlamanıza ve bir süre sonra kullanılamaz hale getirmenize olanak tanır.

Tüm içeriğin, kaydoldukları anda kullanılabilir olmasını ve süresi dolmadan kullanılabilir durumda kalmasını istiyorsanız, bunları işaretlemeden bırakmalısınız.

İçerik Damlama ve Süre Sonu Seçeneklerine Bakın

Üyelik siteniz için gerektiği kadar daha fazla kural oluşturmak için işlemi tekrarlayın.

Memnun kaldığınızda, kural ayarlarınızı kaydetmek için soldaki ‘Kuralı Kaydet’ düğmesine tıklayın.

Kuralı Kaydet Düğmesine tıklayın

Şimdi tek yapmamız gereken kilitli içeriğimizi eklemek.

Örneğimizde, yalnızca Premium üyelerin erişebilmesini istediğimiz gönderilere ‘premium’ etiketini eklememiz gerekecek.

Premium Etiketi Kilitli Gönderilere Ekleyin

Ardından, gönderi düzenleyicinin altındaki ‘MemberPress Yetkisiz Erişim’ meta kutusuna gidin.

Burada, oturumu kapatan kullanıcıların (üye olmayanların) bu içeriğe ulaştıklarında ne göreceğini seçebilirsiniz.

Üye Basın Yetkisiz Erişim

WordPress sitenizi ziyaret ederek içerik kilidinin çalıştığını görebilirsiniz.

Premium üye olmayan birinin demo sitemizde kilitli bir sayfada gezinirken göreceği şey budur.

Kilitli Sayfayı Önizleyin

Premium üyeler, WordPress sitenize giriş yaptıklarında içeriği görebilirler.