2021 için 4 Büyük WooCommerce Mağaza Trendi

2021 için 4 Büyük WooCommerce Mağaza Trendi

WooCommerce, çevrimiçi bir iş yürütme söz konusu olduğunda en popüler platformlardan biridir. Ancak beklediğiniz gibi, bundan en iyi şekilde yararlanmak için ilgili trendlerin zirvesinde kalmanız gerekecek.

Bu nedenle, tüm özellikleri özetleyen kapsamlı bir rehber hazırladık. WooCommerce mağaza trendleri bilmen gerekir. Hadi bir bakalım.

1. Canlı Tasarım Esastır

Tahmin edebileceğiniz gibi, platformunuzda yaptığınız satış sayısını en üst düzeye çıkarmak söz konusu olduğunda, kullanıcı deneyimine büyük önem vermeniz gerekecektir. Ek olarak, bu, canlı tasarıma odaklanmanız gerektiği anlamına gelir.

Kendinizi en son ne zaman dağınık, hantal ve gezinmesi zor bir web sitesinde bulduğunuzu bir an için düşünün. Ardından, ayrılmadan önce o sitede ne kadar zaman harcadığınızı düşünün.

Şansınız, bu sayfada birkaç saniyeden fazla harcamamışsınızdır.

7/24 WordPress Desteği

gerçek WordPress uzmanlarından

DAHA FAZLA BİLGİ EDİN

Bu site ticari bir işletmeye ait olsaydı ve siz potansiyel bir müşteri olsaydınız, kötü kullanıcı deneyiminin doğrudan bir sonucu olarak satışlarını kaybederlerdi. Ne yazık ki, proaktif önlemler almazsanız aynı şey çevrimiçi mağazanız için de kolayca geçerli olabilir.

olarak bilinen bir metriği de dikkate almanız gerekir. Çıkma Oranı. Birisi web sitenizde gezinip hemen ayrıldığında, bu web sitenizin hemen çıkma oranını artıracaktır. Bu, esasen Google’a, sağladığınız içeriğin alakasız, düşük kaliteli veya her ikisinin birden olduğunu söyler.

Web sitenizin Google’da daha alt sıralarda yer almaya başladığını ve sizi arama motoru aracılığıyla bulabilecek kişi sayısını en aza indirdiğini bile görebilirsiniz. Web sitenizin tasarımını düşünürken, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç özellik vardır.

En dikkat çekici olanlardan birkaçını kısaca inceleyelim.

Yükleme Hızı

İlginç bir şekilde, ortalama bir insanın dikkat süresi, şu anda olduğundan daha kısadır. Japon balığınınki. Bu, sitenizdeki hiçbir sayfanın yüklenmesinin iki veya üç saniyeden fazla sürmemesi gerektiği anlamına gelir ve yükleme sürelerini bundan daha kısa tutmak için elinizden geleni yapmanız önerilir.

Bunu, web sitenizdeki resimlerin boyutunu en aza indirerek, tarayıcı önbelleğe almayı etkinleştirerek ve bir içerik dağıtım ağı.

Mobil Biçimlendirme

Günümüzün İnternet kullanıcılarının büyük bir yüzdesi öncelikle mobil cihazlarla geziniyor. Bu, özellikle çevrimiçi alışveriş yapmak isteyenler için geçerlidir.

Sonuç olarak, siteniz düzgün biçimlendirilmemişse on binlerce kullanıcıyı caydırma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Çoğu zaman, resimler düzgün görüntülenmeyecek, metin belirlenen alanın dışına taşacak ve sitenizin işlevlerinin çoğunun kullanılması zor veya imkansız olacaktır.

Çoğu durumda, web sitenizden ayrılan kullanıcılar bunun yerine bir rakip seçecektir.

Genel Estetik

Girişimcilerin diğer özelliklere odaklanırken web sitesinin genel estetiğini ihmal etmesi nadir değildir. Ancak, sitenizin nasıl göründüğü kadar büyük bir rol oynar.

Renk düzeninizi, yazı tiplerinizi ve sitenizin estetiğini etkileyen diğer ayrıntıları dikkatlice düşünmeniz gerekecektir. Ek olarak, tasarımınız tüm web siteniz boyunca tutarlı olmalıdır.

Aksi takdirde siteniz tıkalı veya kopuk görünebilir ve kullanıcı deneyiminin kalitesini olumsuz etkileyebilir.

Tanıdığınız kişilerin sitenizin tasarımında yaptığınız değişiklikler hakkında geri bildirimde bulunmalarına izin vermeyi düşünün. Bu size neyin işe yaradığı ve neyin iyileştirilmesi gerektiği konusunda değerli bir bakış açısı sağlayacaktır.

2. İçerik Kraldır

Bill Gates olarak bir zamanlar ünlü dedi, içerik kraldır. Bu ifade bugün hala pek çok gerçeği barındırıyor ve e-ticaret söz konusu olduğunda oldukça alakalı.

Son yıllarda e-ticaret sektöründe yaşanan patlayıcı büyüme. Bu büyümenin büyük bir kısmı, insanların evlerine kapanması nedeniyle geçtiğimiz yıl içinde gerçekleşti.

Ne yazık ki bu aynı zamanda markanızı rakiplerinizden öne çıkarmanın artık daha zor olduğu anlamına geliyor.

Bu nedenle birçok e-ticaret işletmesi, web sitelerinde yayınladıkları içeriğe büyük önem vermektedir. Genel olarak, bu hem blog gönderilerini hem de videoları içerir.

Nihai hedef, bu tür içeriğin arama sıralamasını önemli ölçüde artırmak ve web sitesine daha fazla müşteri çekmek. Buradan, dönüşüm sağlayan müşteri adaylarının sayısını en üst düzeye çıkarmak için önlemler alınır.

Gönderdiğiniz içeriğin türü, çalıştığınız sektöre bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterse de, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç kiracı vardır.

İçeriğiniz her zaman kullanıcılarınıza değer sağlamalıdır. Ancak, sektörünüzde markanızın otoritesini oluşturmanıza da yardımcı olmalıdır. Bu hedeflerin her ikisini de gerçekleştirmenin harika bir yolu, ürün veya hizmetinizi sergileyen bir blog yazısı veya video yayınlamaktır.

Benzer şekilde, hedef kitlenizin karşılaşabilecekleri ortak bir sorunda gezinmesine yardımcı olan bir kılavuz görevi gören bir gönderi oluşturabilirsiniz. Belirli sektör özelliklerinin kapsamlı bir analizini sağlayan içeriği de yayınlayabilirsiniz.

Detaylandırmak gerekirse, bir emlakçı yerel emlak piyasası için bir analiz geliştirebilir. Bu, izleyicilerine değerli bilgiler sağlayacak ve onları güvenilir kaynaklar haline getirecektir.

İçeriğiniz hem kaliteli hem de bilgilendirici olduğu sürece markanıza önemli ölçüde dikkat çekebileceğinizi göreceksiniz.

3. İnsanlar Çok Kanallı Bir Deneyim İstiyor

Bu terime aşina olmayanlar için kullanıcılar, alışveriş deneyimlerinin her koşulda aynı olmasını isterler. Bu, hedef kitlenizin bir masaüstü platformundan, mobil cihazdan ve hatta mağazadan alışveriş yaparken aynı deneyimi elde edebilmesi gerektiği anlamına gelir.

Ek olarak, satış sonrası deneyim, markanızın öncelik vermesi gereken bir şeydir. Bu durumda, müşterinize satın alma işlemi için teşekkür eden basit bir e-posta uzun bir yol kat edebilir.

Aynı şey kuponlar veya indirimler sunmak için de söylenebilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, biraz çaba sarf etmeden çok kanallı bir deneyim oluşturamayacaksınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi, hedef kitlenizi web sitenizde tutmak söz konusu olduğunda mobil biçimlendirme çok önemlidir.

Mümkün olan en iyi deneyime sahip olmalarını sağlamak için mağazanızın nasıl göründüğünü ve mobil kullanıcılar için nasıl çalıştığını kapsamlı bir şekilde test etmeniz gerekecektir. Masaüstü biçimlendirmeniz için de aynı miktarda test yapmanız gerekir – çoğu girişimci, odaklandıkları müşteri deneyiminin ilk kısmı olduğu için bunu yapmayı gözden kaçırır.

Nihai hedefiniz, markanızla etkileşim kurmak için hangi kanalı kullanırlarsa kullansınlar hedef kitleniz için tutarlı bir deneyim sağlamak olmalıdır. Aksi takdirde, hedef demografinizin büyük bir bölümünü ihmal etme riskiniz vardır.

Bu da satış performansının düşmesine yol açar ve şirketinizin ömrünü etkileyebilir.

4. Siber Tehditler Yükseliyor

Siber suç ve İnternet el ele gider – bunun hiçbir yolu yoktur. Ancak zaman geçtikçe siber suçlardan etkilenme riski artmaktadır.

2025 yılına kadar siber suç endüstrisinin değer kazanması bekleniyor 10 trilyon doların üzerinde. Bilgisayar korsanlarının öncelikli hedeflerinden birinin e-ticaret işletmeleri olması şaşırtıcı olmamalı.

WooCommerce kullanıcıları bağlamında, bilgisayar korsanlarının WordPress yazılımındaki güvenlik açıklarından yararlandığı keşfedildi. Daha spesifik olarak, bilgisayar korsanları WordPress temaları ve eklentilerindeki güvenlik açıklarını hedefliyor.

Kendinizi korumak için uygun önlemleri almazsanız, kolayca önemli miktarda kesinti yaşayabilirsiniz. Mağazanızın düzgün çalışmadığı kısa bir süre bile on binlerce dolar (veya daha fazla) zarara neden olabilir. Doğru koşullar altında, bundan kurtulmak bile imkansız olabilir.

Bunu yapmanın en etkili yollarından biri, güvenli yönetilen WordPress barındırma kullanmaktır. Presable gibi saygın bir barındırma sağlayıcısıyla çalışmak, web sitenizi DDoS saldırıları, kaba kuvvet girişimleri vb. gibi yaygın tehditlere karşı korumanıza olanak tanır.

Ek olarak, şüpheli etkinlikleri hızla algılayabilen ve sorunu çözmek için uygun eylemi gerçekleştirebilen 7/24 izleme sunuyoruz. Bu nedenle, işinizi korumak için atmayı planladığınız adımlara karar verirken bu yardımcı programı aklınızda bulundurun.

WooCommerce Mağazanızı Sağdan Başlatın

Bir WooCommerce sitesi oluştururken veya güncellerken tüm bu bilgilerin akılda tutulması önemlidir. Başlatmaya hazır olduğunuzda, başarılı bir e-ticaret web sitesinin kesinlikle sahip olması gereken performans, güvenilirlik, güvenlik ve desteği sağlamak için özel olarak tasarlanmış planları olan bir barındırma sağlayıcısı seçtiğinizden emin olun.

Pressable, WooCommerce siteleri için önceden hazırlanmış üç barındırma planı sunar ve satış ekibimiz, vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için ihtiyaç duyduğunuz özellikler ve özelliklerle özel bir plan oluşturmak için sizinle birlikte çalışabilir.

Etiketler: İçerik, e-ticaret, Profesyonel İpuçları, Temalar, WooCommerce