En İyi WordPress Barındırma Sağlayıcısı Nasıl Bulunur?

wordpress-baindirma-saglayicisi
wordpress-baindirma-saglayicisi

Doğru barındırma sağlayıcısını seçme WordPress web siteniz için işinizin uzun vadeli başarısında önemli bir rol oynayacaktır. WordPress barındırma sağlayıcısı seçerken dikkat etmemiz gereken hususlar bulunmakta.

Çoğu insan kötü bir hizmet sağlayıcıyı nasıl tanıyacağını bilse de, onu neyin “en iyi” yaptığını herkes anlayamaz.

Sizin için en iyi WordPress barındırma sağlayıcısını seçmek söz konusu olduğunda bilmeniz gereken her şey aşağıda listelenmiştir. Hadi bir bakalım.

İyi Bir Sağlayıcıyı Nasıl Tanıyabilirim?

Sağlam bir WordPress barındırma sağlayıcısını tanımanın birkaç farklı yolu vardır. Bunlardan en öne çıkanlarından biri, güvenlik seviyesi sunabilecekleri anlamına gelir.

Açıklığa kavuşturmak için, birlikte çalıştığınız sağlayıcı her zaman en çağdaş yazılımı kullanmalıdır. Mümkün olduğunca korunmaya devam edebileceğinizi garanti etmenin tek yolu budur. ortaya çıkan tehditlerden.

Ek olarak, aktif izleme olarak bilinen bir uygulamayı uygulamalıdırlar. Bu, barındırma sağlayıcısının hemen oluşan sorunları algılamasına ve ardından çözmesine olanak tanır. Aslında, barındırma sağlayıcınızın bir sorunu siz daha öğrenmeden tespit edip ortadan kaldırdığı birçok durum olmalıdır.

Güvenlik? Sizi Koruduk!

Pressable’ın WP çekirdek güncellemelerini, kötü amaçlı yazılım taramalarını, güvenlik duvarı yönetimini ve daha fazlasını yönetmesine izin verin, böylece sizin yapmanıza gerek kalmaz.

BU GÜN BAŞLAYACAĞIM

Ayrıca, saygın bir hizmet sağlayıcının her zaman erişilebilir, kapsamlı müşteri desteğine sahip olması gerekir. Bir temsilci veya bir tür destek ile 7/24 iletişim kurmayı mümkün olduğunca kolaylaştıran birini bulmak sizin yararınızadır.

Aksi takdirde, sağlayıcıdan yardım alamamanız nedeniyle kendinizi uzun süreli kesintilerle karşılaşabileceğiniz bir durumda bulabilirsiniz.

Sunucu güvenilirliği de dikkate alınması gereken bir şeydir. Bağlamda bu, net sitenizin sayfalarının mümkün olduğunca çabuk yüklenmesi gerektiği ve sağlayıcınızın en az %99 garantili çalışma süresi sağlayabilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu faktörlerin ne kadar önemli olmasına rağmen, daha fazla ağırlık tutan bir özellik var.

Akılda Tutulması Gereken En Önemli Faktör Nedir?

Teknolojik gelişme açısından gelinen noktaya geldik. üst düzey hizmet sağlayıcılar aşağı yukarı aynı düzeyde hizmet sağlayabilirler. Bu, yükümlülüklerini uygun şekilde yönetmeye yardımcı olmak için hepsinin benzer ekipmana ve yazılıma erişimi olduğu anlamına gelir.

Ancak, potansiyel barındırma sağlayıcıları arasında kolayca ayrım yapmanıza yardımcı olabilecek bir faktör var:

Şirket incelemeleri.

İyi yazılmış incelemeler, belirli bir yönetilen barındırma sağlayıcısıyla çalışırken bekleyebileceğiniz deneyim türü hakkında fikir edinmenize olanak tanır. İncelemeler, genellikle, alt standart sağlayıcıları işe almaktan kaçınmanıza ve seçimlerinizi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olanlara kadar daraltmanıza yardımcı olabilir.

WordPress Whatsapp butonu ekleme konusunda bilginiz yoksa bu makalemizi de okuyabilirsin.

Bu özellik nispeten basit olsa da, araştırma yaparken aklınızda bulundurmanız gereken bazı bilgiler vardır.

İncelemeleri Araştırırken Nelere Bakmalıyım?

Sizin için en iyi kararı vermek için, en yüksek puana sahip sağlayıcıyı seçmekten fazlasını yapmanız gerekir. Göz önünde bulundurmanız gereken birkaç farklı kriter var.

Aşağıda listelenenler en dikkate değer olanlardan bazılarıdır.

İnceleme Saygın Bir Kaynaktan mı?

Tahmin edebileceğiniz gibi, inceleme kaynağı bu bilgilere güvenmeniz gerekip gerekmediğini belirlemede önemli bir rol oynayacaktır. Bu, bazı platformların neredeyse herkesin herhangi bir çevrimiçi işletme hakkında inceleme bırakmasına izin verdiği gerçeği göz önüne alındığında özellikle doğrudur.

Örneğin, platformlar var – Güven Pilotu ve G2 – güvenilir, yüksek kaliteli incelemeler için bir konum olarak hizmet vermeye adanmıştır. Bu, bu konumlarda bulduğunuz incelemelerin, başka yerlerde karşılaştığınız incelemelerden çok daha fazla ağırlık taşıyacağı anlamına gelir.

Burada dikkate alınması gereken ana faktör, bu net sitelerinin tamamen belirli bir şirket hakkında derinlemesine incelemeler yayınlamaya adanmış olmasıdır. Söz konusu işletme de bu incelemelere serbestçe yanıt verebilmektedir.

Bu nedenle, kararınızı verirken yukarıdaki bilgileri aklınızda bulundurun. Ancak daha da önemlisi, konu incelemeler olduğunda güvenilir olmayan bir kaynağı nasıl tanıyacağınızı anlamanız gerekir.

Aşırı Promosyon Görünüyor mu?

Çoğu zaman, aşırı tanıtım gibi görünen bir inceleme, büyük olasılıkla işletmenin kendisi tarafından oraya yerleştirildi. Veya kuruluş, bir ürün veya hizmet karşılığında abartılı veya son derece olumlu yorumlar bırakmak için bir teşvik sunmuş olabilir.

Tipik olarak, bunlar gibi incelemeler çok sayıda moda kelime veya hedef anahtar kelime içerebilir. Örneğin, danıştığınız incelemenin sıklıkla “güvenli”, “güvenilir”, “beklenenden daha iyi” gibi kelime ve ifadeler kullandığını varsayalım.

Ek olarak, bu inceleme, “en iyi barındırma sağlayıcısı nasıl bulunur” gibi anahtar kelimeleri yoğun bir şekilde içerir.

Genel bir kural olarak, kararınızı verirken müşterinin deneyimlediklerinin bir açıklaması yerine daha çok bir reklam gibi okunan incelemeler dikkate alınmalıdır. Bunlar, kuruluşların itibarlarını yapay olarak artırmak için kullandıkları basit yöntemlerdir.

Buradaki temel sorun, eğer bir şirket hedef kitlesini bu şekilde yanıltmaya istekliyse, çalışmak için güvenilir bir barındırma sağlayıcısı olmayabilir.

Bunun gibi güvenilmez bilgileri nasıl tanıyacağınızı öğrenmek, gelecekte measurement büyük miktarda sorun (ve para) kazandırabilir.

Gereksiz Şekilde Olumsuz Görünüyor mu?

Buna karşılık, bazen gereksiz yere olumsuz görünen görüşlerle karşılaşabilirsiniz. Aslında, mümkün olan en kötü deneyimi yaşayan asık suratlı bir müşteri tarafından yazılmış gibi görünebilirler.

İlginç bir şekilde, birçok insan bu tür incelemelerin muhtemelen bir rakip tarafından oraya yerleştirilmiş olabileceğini göz ardı etme eğilimindedir. Şirketlerin yanlış olumlu geri bildirimler bırakarak incelemelerini nasıl dolduracaklarına benzer şekilde, bazı barındırma sağlayıcıları da yerel sektörlerindeki diğer işletmeleri itibarsızlaştırmaya çalışacaktır.

Bu kategoriye giren yorumlar genellikle ya tuhaf ya da oldukça belirsiz olacaktır. Açıklığa kavuşturmak için, genellikle olumsuz deneyimlerinin ayrıntılarını ana hatlarıyla belirtmezler.

Bu, genellikle bir çalışandan adıyla bahsetmeyecekleri veya o bireysel barındırma sağlayıcısıyla ilgili herhangi bir şey listelemeyecekleri anlamına gelir. Çoğu zaman, incelemeleri okuyanlardan mümkün olduğunca fazla dikkat çekmeye çalışan bir ranttan daha fazlasıdır.

Öte yandan, inceleme, hiçbir şey söylemeden son derece düşük olabilir. Bağlamda, bu sadece “kötü hizmet” gibi bir şey söyleyen 1/5 yıldız derecelendirmesi olabilir.

Ne yazık ki, bariz bir şekilde yanlış incelemeler, şirketin genel derecelendirmesinden hala düşebilir. Aramanız sırasında bunu aklınızda bulundurun, çünkü kuruluşun genel puanı yüksek olsa bile bir avuç olumsuz yorum sizi caydırabilir.

Ne Bekleyebileceğinize İlişkin İçgörü Sağlıyor mu?

Bir inceleme ister olumlu ister olumsuz olsun, bir müşteri olarak neler bekleyebileceğiniz konusunda fikir vermiyorsa, bunun pek bir anlamı olmaz. İnceleme, kullanıcının hizmet sağlayıcı ile etkileşiminin kritik noktalarını ve sonucu kısaca açıklamalıdır.

İnceleme bırakanların işe alım sürecine, müşteri hizmetlerine ve bir bütün olarak şirketin güçlü/zayıf yönlerine ışık tutması alışılmadık bir durum değil. İnceleme ne kadar ayrıntılı olursa, karar vermenize o kadar iyi yardımcı olabilir.

Kuruluş İncelemeleri Nasıl Ele Alır?

Kuruluşun aldıkları incelemeleri nasıl ele aldığından çok şey öğrenebilirsiniz.

Bir barındırma sağlayıcısının aldıkları her incelemeye yanıt vermesini beklemek genellikle gerçekçi değildir. Bu, özellikle sağlayıcı düzenli olarak çok sayıda inceleme alıyorsa geçerlidir.

Ancak burada dikkate alınması gereken önemli bir faktör, barındırma sağlayıcısının olumsuz bir inceleme bırakan kullanıcılarla nasıl etkileşime girdiğidir. Bazen, şirketin olumsuz ayrıntılar içeren bir inceleme yayınlayanlara karşı düşmanca davrandığını görebilirsiniz.

Olumsuz yorumlara yanıt verirken, barındırma sağlayıcısı, müşterinin olumsuz bir deneyim yaşadığı için özür dilemeli ve bir çözüm sunmalıdır. Bu genellikle, konuyu daha fazla tartışmak için kuruluşun bir temsilcisiyle temasa geçmenin bir yolunu sağlamayı içerir.

Sağlayıcı aşırı olumsuz yorumları savuşturuyor veya onlara karşı agresif bir şekilde misilleme yapıyor gibi görünüyorsa, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

En İyi WordPress Barındırma Sağlayıcısını Seçmek İlk Başta Karmaşık Görünebilir

Yine de sandığınız kadar zor değil. Yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurarak, sizin için en iyi WordPress barındırma sağlayıcısını nasıl seçeceğiniz konusunda sağlam bir anlayışa sahip olacaksınız.

Sunduklarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Çekinmeyin Bizimle temasa geçin bugün ve nasıl yardımcı olabileceğimizi görün.