Facebook ve Instagram’ı WooCommerce Web Sitenizle Entegre Etme

Facebook ve Instagram'ı WooCommerce Web Sitenizle Entegre Etme

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi öne çıkarmak için sosyal medyayı kullanmaya başlamak isteyen küçük bir işletme misiniz?

Internet sitenizi yönetmek için WordPress yönetimli barındırma kullanıyorsanız, measurement yardımcı olacak bir sürü etkili eklentiniz vardır. WooCommerce, e-ticaret profesyonelleri arasında popüler bir seçimdir.

İşletmeler, tanıtım, reklam ve kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olmak için Fb ve Instagram sayfalarını WooCommerce’e entegre edebilir.

Sosyal medyanızı neden en iyi WooCommerce tarafından barındırılan internet sitesine bağlamanız gerektiğini öğrenmek için aşağıyı okumaya devam edin. Entegrasyon adımlarını tartışacağız, WooCommerce kullanımıyla ilgili bazı önemli ipuçları sağlayacağız ve bu araçların neden birlikte çalışması gerektiğine dair devam eden sorularınızı yanıtlayacağız.

WooCommerce Sitenizi Neden Sosyal Medyaya Entegre Etmelisiniz?

Sosyal medya artık günlük hayatımızın o kadar büyük bir parçası ki, çevrimiçi işiniz var olmamayı göze alamaz.

Fb artık bitti 2,4 milyar kullanıcı ve Instagram’ın bir milyardan fazla kullanıcısı var. Ve dünya çapında insanlar her gün internette altı saatten fazla zaman harcıyor.

Küçük işletmeler genellikle daha fazla internet trafiği elde etmek için search engine marketing ve PPC yaparlar, ancak çoğu zaman bu zor olabilir. Sosyal medya uygulamaları, organik trafiğinizi artırmanın harika bir yoludur.

Çevrimiçi mağazalar, ürünlerini veya hizmetlerini Fb, Instagram veya Twitter, TikTok, Pinterest veya LinkedIn gibi diğer uygulamalarda sergileyebilir. Ayrıca daha fazla kişiye ulaşacak sosyal medya reklamlarına birkaç dolar yatırım yapabilirler.

Sosyal medya kullanıcılarının sosyal medyada markanızla etkileşime girmesi ve çevrimiçi mağazalarına stratejik olarak yerleştirilmiş bağlantılarınızdan birini izlemesi daha olasıdır. Bu uygulamalar marka bilinirliğini artırmanıza, olası satışlar elde etmenize ve satışları artırmanıza yardımcı olur.

WordPress gibi içerik yönetim sistemlerinde yapılan yeni eklentiler ve iyileştirmeler, sosyal medya hesaplarını çevrimiçi bir mağazaya entegre etmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırdı.

Aşağıda WooCommerce’inizi Fb ve Instagram’a nasıl entegre edeceğinizi tartışacağız.

WooCommerce Internet Sitenizi Fb’a Bağlama

WooCommerce sitenizi Facebook’a bağlamaya hazırsanız, ilk adımınız eklentiyi kontrol etmek olmalıdır. WooCommerce için Facebook.

Bu eklentiyi kullanırken Fb pikseli yükleme, çevrimiçi mağaza kataloğu yükleme, Fb alışveriş sayfası oluşturma veya dinamik reklamlar oluşturma gibi etkili özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Eklentiyi indirerek veya zaten varsa güncelleyerek başlayın.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra mağazanızın Fb hesabına giriş yapmaya yönlendirileceksiniz. Bu kadar kolay!

WooCommerce’i Fb sayfanıza, pikselinize ve ürünlerinize entegre ettikten sonra, müşteriler sunduğunuz her şeyi görebilecekler. Mağazanızı Fb’ta bulurlarsa, tüm ürünlerinizi kontrol edebilir ve satın alma yapmak için doğrudan bir açılış sayfasına yönlendirilebilirler.

Ayrıca ürünlerinizi Fb üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirler, bu da gelecekte birkaç ekstra satış elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Shopify gibi diğer hizmetler yerine neden WooCommerce kullanmanız gerektiğini merak ediyorsunuzdur. WooCommerce uygun fiyatlı, güzel tasarlanmış, özelleştirilebilir ve WordPress işlevlerinden yararlanmanıza olanak tanır.

Reklam için Instagram ve WooCommerce Entegrasyonu

Her e-ticaret işletmesinin ürünleri sergilemek için bir Instagram sayfasına ihtiyacı vardır. Alışveriş, Instagram platformunun büyük bir parçasıdır.

Son çalışmalara göre, Instagram kullanıcılarının %65’i bir ürün gönderisini gördükten sonra daha fazla bilgi için bir markanın internet sitesini ziyaret etti. Ve daha da şaşırtıcı olanı, %45’i bir satın alma işlemi gerçekleştirdi.

Şimdi bilmiyorsanız, Instagram Fb’a aittir, bu nedenle Instagram hesabınızı WooCommerce ile entegre etmeye başlamak için bir Fb sayfasına da ihtiyacınız olacak. Her iki şirket de aynı çatı altında olduğu için süreç de biraz daha kolay.

Başlamak için aşağıdakileri aramanız gerekir: WooCommerce eklenti, WordPress sitenize yükleyin ve Fb ile yaptığınız gibi entegre edin.

Kataloğunuz Instagram’a yüklendikten sonra ürünlerinizi etiketleyerek alışveriş yapılabilir gönderiler ve hikayeler oluşturabilirsiniz. Ve tıpkı Fb entegrasyonu gibi, Instagram kullanıcılarını çevrimiçi mağazanıza kolayca yönlendirebilirsiniz.

Instagram’da istediğiniz kadar katalog da oluşturabilirsiniz. Birden fazla izleyiciye uyarlanabilirler. Kullanışlı bir özellik, üretici parça numarasını (MPN) veya fiyat vergilerini özelleştirebilmektir.

WooCommerce Instagram, hashtag’lerin gücünden yararlanmanızı da kolaylaştırır. Ürünleri sergilemek ve geçmiş müşterilerin katılmasını sağlamak için bir hashtag oluşturabilirsiniz.

İşletmeniz için WooCommerce İpuçları

Sosyal medya uygulamalarınızı WooCommerce’e entegre etmek yalnızca ilk adımdır. Başarılı bir çevrimiçi iş istiyorsanız, bu eklentinin tüm özelliklerini kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

İşletme sahiplerine bazı WooCommerce’i optimize etme ipuçları:

  • Ürünleri yeniyse, fiyatlarında değişiklik olmuşsa veya özel ilgiyi hak ediyorsa öne çıkarmak için zaman ayırın
  • Farklı renk, boyut veya malzemelere sahip ürünler mi gösteriyorsunuz? Müşteriler için bireysel görsel varyasyonları ekleyin
  • Küçük resimleri güzelleştirmek için WooCommerce Gelişmiş Ürün Etiketleri uzantısını kullanın
  • Müşterilerin tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi bulmak için aramaları değiştirmesine izin verin
  • Müşterilerin arama sonuçlarını filtrelemesine izin vermek için katmanlı bir gezinme widget’ı kurun
  • Hangi ürünlerin incelemeye sahip olup olmaması gerektiğini seçin
  • Alıcıların sepetlerini terk etme olasılığını azaltmak için ödeme sayfasındaki kullanılmayan alanları temizleyin
  • Etkinlikler veya siparişler hakkında WooCommerce’den otomatik bildirimler alın

Bunlar bir kerede yapmaya başlamak için birçok ipucu. Muhtemelen başlangıçta sadece birkaç tanesine başlamak ve yukarı doğru ilerlemek iyi bir fikirdir. Bu özelliklerden hangisinin işinize en çok fayda sağlayacağına karar verin.

Sosyal Medyanızı WooCommerce’e Entegre Edin

Bu makaleyi okuduktan sonra, sosyal medya uygulamalarınızı bir WooCommerce internet sitesine entegre etmenin faydalarını daha iyi anlamalısınız.

Bu entegrasyon, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi binlerce yeni kişiye tanıtmayı, takip edebileceğiniz reklamlar oluşturmayı ve satın alma sürecini sorunsuz hale getirmeyi kolaylaştıracak.