Sitenizin İhtiyaç Duyduğu 13 Harika WordPress Eklentisi

Sitenizin İhtiyaç Duyduğu 13 Harika WordPress Eklentisi

şu anda bitti 75 milyon WordPress siteleri çevrimiçi olarak kullanılabilir. Bir WordPress sitesini bir araya getiriyor veya yükseltiyorsanız, geliştirme süreci için eklentileri seçmek ve uygulamak çok önemlidir. Doğru eklentiler, yeni işlevler oluşturmanıza, güvenliği artırmanıza, SEO’yu geliştirmenize ve benzersiz, dinamik kullanıcı deneyimleri oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Oldukça havalı, değil mi?

Ancak etrafta dolaşan çok sayıda WordPress eklentisi varken hangilerini seçersiniz? Bu makale, ileriye doğru WordPress sitenizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress araçlarından birkaçını vurgulayacaktır.

En İyi WordPress Eklentileri Nelerdir?

birkaç tane olduğu için WordPress size sunulan tasarım eklentileri, en iyilerini aşağıda 13 seçenekte özetledik. Çok çeşitlidirler, bu nedenle daha fazla ayrıntı için mevcut bilgileri kontrol ettiğinizden emin olun.

1. Akismet

Akismet, gelişmiş bir spam engelleyicidir. Neyin spam olup olmadığı konusundaki bilgisini yorum bölümlerinizi yönetmek için kullanır. İstenmeyen e-posta algılarsa, istenmeyen e-postanın var olduğunu size bildirir ve başkalarının görmesini engellemek için onu kaldırır.

7/24 WordPress Desteği

gerçek WordPress uzmanlarından

DAHA FAZLA BİLGİ EDİN

Akismet’in önemli gönderileri yönetmemesi gerektiği halde yönetmesinden endişe ediyorsanız, engellenen yorumların bir günlüğü sizin için kullanılabilir.

Bağlantı: Akismet bulunabilir Burada.

2. Kırık Hat Denetleyicisi

Bu eklenti sitenizi düzenli olarak kontrol eder ve sayfalarda bulunan bağlantıların her birini inceler. Bozuk bir bağlantı, eksik resim veya başka sorunlar tespit ederse, bunun yerine insanları başka bir yere yönlendirir. Ayrıca, sorunu en kısa sürede çözebilmeniz için sorunun mevcut olduğu konusunda sizi bilgilendirir.

Genel olarak, kırık bağlantılara sahip olmak sitenizin kullanıcı deneyimi için tehlikeli olabilir. Broken Line Checker, sorunları hızlı ve olaysız bir şekilde çözerken ziyaretçilerinizin hayal kırıklığına uğramasını önlemeye yardımcı olur.

Bağlantı: Kırık Hat Denetleyicisi bulunabilir Burada.

3. CM Cevapları

CM Answers, WordPress için bir Soru-Cevap eklentisidir. Ziyaretçilerin sitenizi ziyaret ettiklerinde olabilecekleri soruları size sormalarını sağlar. Eklentinin ayrı bir bölümü – yönetici olarak – soruları yanıtlamanıza veya başkalarının da aynısını yapmasına olanak tanır.

Bu eklenti, kontrolü elinde tutarken birbirlerinin sorularını yanıtlayan yararlı bir insan topluluğu oluşturmanıza olanak tanır. Cevaplar için oylama, dosya yükleme ve hatta özel mesajlar gibi ekstra özelliklere bile izin verebilirsiniz.

Bağlantı: CM Cevapları bulunabilir Burada.

4. CM İndirme Yöneticisi

CM Downloads Manager, kullanıcıların dosya yükleyebileceği, indirebileceği veya yönetebileceği bir alan oluşturan bir eklentidir. Topluluğunuzu, kendileri için önemli olan müzik, resim veya diğer dosyaları paylaşmaları ve birbirinizin yüklemeleri hakkında yorum yapmaları için güçlendirebilirsiniz.

Bu eklenti, mağaza ödeme sistemleriyle birlikte çalışır. Ayrıca, size uygun bir şekilde müzik, yazı veya sanat satmak için bir dosya deposu oluşturabilmeniz için önizlemeye izin verir ve indirme izlemeyi destekler.

Son bir not olarak, diğer eklentilerle entegre olma yeteneği, deneyimi her zamankinden daha fazla özelleştirmenize izin vererek, diğerlerinin üzerinde bir kesim olduğu anlamına gelir.

Bağlantı: CM İndirme Yöneticisi bulunabilir Burada.

5. CM Araç İpucu Sözlüğü

Niş ilgi alanları için teknik veya karmaşık bir site düzenleyenler için bu eklenti sizin için olabilir. Teknik terimler sözlüğü oluşturmanıza izin vererek, kullanıcıların ne anlama geldiklerine dair bir özet almak için sitede farenin üzerine gelmesine olanak tanır.

Eklenti, hem sözlüğün hem de araç ipucunun, sitenizin geri kalanının stiliyle eşleşmesine izin vererek bir özelleştirme düzeyine sahip olmasını sağlar.

Pro sürümü, Google Çeviri veya Wikipedia bağlantısı gibi özellikler de dahil olmak üzere daha da fazla işlevsellik sunar.

CM Araç İpucu Sözlüğü bulunabilir Burada.

6. İletişim Formu 7

Contact Form 7 ile kullanıcılarınızın size mesaj göndermesine olanak tanıyan iletişim formları oluşturabilirsiniz. Eklentideki basit bir komut dosyası oluşturma aracına dayalı olarak, formun nasıl göründüğünü özelleştirebilir ve kullanıcıların gönderdiği mesajları sınırlayabilirsiniz.

İletişim Formu 7, yukarıdaki Akismet aracına da bağlanabilir. Bu, insanların size spam veya sorunlu mesajlar göndermek için onu kötüye kullanmasını önler. Yalnızca topluluğunuzdan yararlı kişiler alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bağlantı: İletişim Formu 7 bulunabilir Burada.

7. WP için Google Analytics Gösterge Tablosu

Bu hoş karmaşık araç, siteniz için birkaç istatistik görmenizi sağlar. Kaç ziyaretçi aldığınızı, nereden geldiklerini ve diğer demografik bilgileri görebilirsiniz. Daha sonra bu bilgileri, sitenizi, hedeflediğiniz bir demografiye daha iyi uyacak şekilde özelleştirmek veya elde ettiklerinize daha fazla odaklanmak için kullanabilirsiniz.

GDPR veya diğer gizlilik düzenlemeleriyle ilgili endişeleriniz varsa içerik oluşturucuların bu durumu hesaba kattığından emin olabilirsiniz. Böyle bir durum için GDPR uyumlu bir modu açabilirsiniz.

Bağlantı: WP için Google Analytics Gösterge Tablosu bulunabilir Burada.

8. Google XML Site Haritaları

Bu eklenti ile herhangi bir amaç için basit bir site haritası oluşturabilirsiniz. Arama motorlarının ve örümceklerin sitenizi dizine eklemesini sağlar. Hatta bunu, sizin tarafınızdan herhangi bir PHP becerisi olmadan veya herhangi bir dosya değişikliğine ihtiyaç duymadan yapar.

Bağlantı: Google XML Site Haritaları bulunabilir Burada.

9. iThemes Güvenliği

iThemes Security, sitenizi DDoS veya diğer kaba kuvvet yöntemleri gibi çeşitli otomatik saldırı türlerinden koruyan gelişmiş bir güvenlik sistemidir.

Bu konuda size yardımcı olabileceği birkaç yol vardır ve arayüzünde size açıkça belirtir. Eklenti, sitenizdeki tehlikelere öncelik vererek, bunları önem sırasına göre çözmenize olanak tanır. Son olarak, kötü niyetli etkinlik durumunda veritabanınızı bile yedekleyebilir.

Bağlantı: iThemes Güvenliği bulunabilir Burada.

10. Jetpack

Jetpack, birkaç farklı kullanıma sahip bir eklentidir. Bunların çoğu, hem yöneticiler hem de ziyaretçiler için daha iyi bir deneyim ve güvenlikle ilgilidir.

Sitenizi ziyaret etmeyi seçenler için daha hızlı yükleme süreleri ve duyarlı bir kullanıcı arayüzü sağlar. Bu çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Ayrıca, çok daha güvenli bir deneyim sağlamak için WordPress sitenizin güvenliğini artıran özelliklere sahiptir.

Basılabilir bir müşteri olarak, Jetpack Security Daily ücretsiz – 239$/yıl/site değeri. Jetpack Security Daily, WordPress sitenizi her zamankinden daha güvenli hale getirmeye ve her zamankinden daha hızlı çalışmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda göz alıcı başlangıç ​​temaları, bir CRM, video barındırma, SEO araçları ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir!

Bağlantı: Jetpack bulunabilir Burada.

Bağlantı: Günlük ücretsiz Jetpack Güvenliği hakkında bilgi edinin Burada.

11. W3 Toplam Önbellek

W3 Toplam Önbellek bir birincil iyileştirmeyi hedefler: Performans.

Bu eklentiyi yüklemek genellikle cihazınızın hızını ve performansını artıracaktır. yönetilen WordPress barındırılan web sitesi, kullanıcıların daha iyi ve daha az hayal kırıklığı ile erişmesine izin verir.

Bunu, sitenin dosyaları ziyaretçilerin bilgisayarlarında önbelleğe almasına izin vererek yapar, böylece kullanıcının tekrar veri indirmesine gerek olmadığı için daha hızlı sayfa yükleme süreleri sağlar.

Genel olarak bu, ziyaretçileriniz için daha iyi bir kullanıcı deneyimidir ve onları diğer konumlardan çok daha uzun süre web sitenizde tutacaktır. Yanlış yapamazsın.

Bağlantı: W3 Toplam Önbellek bulunabilir Burada.

12. WooCommerce

Bir çevrimiçi mağaza işletmek istiyorsanız,WooCommerce mevcut en popüler çözümlerden biridir. Bu eklenti ile ürünlerinizi tanıtmanıza olanak tanıyan vitrinler oluşturabilirsiniz. Sadece bu değil, bunu ziyaretçilerinize sunmak istediğiniz stil ve temalara uygun bir şekilde yapabilirsiniz.

Belirli ürünleri sergilemek istiyorsanız, bunu daha fazla insanı bu ürünleri satın almaya çekecek şekilde yapabilirsiniz. Ne sattığınıza bağlı olarak, deneyimi kullanıcı için de özelleştirebilirsiniz. Bu nedenle, bireysel rezervasyonlara karşı abonelik satmak istiyorsanız, sunum farklı olabilir.

WooCommerce, ödemeler, nakliye ve vergi için birkaç farklı seçenek sunar. Bu şekilde, piyasadaki en iyi fırsatları aldığınızdan ve verdiğinizden emin olabilirsiniz.

WooCommerce, daha fazla özelleştirmek isterseniz, birkaç ek uzantının onunla birlikte çalışmasına bile izin verir. kontrol edin WooCommerce web sitesi daha fazla bilgi için.

Bağlantı: WooCommerce bulunabilir Burada.

Bağlantı: Basılabilir WooCommerce barındırma planları bulunabilir Burada.

13. Yoast SEO

Birçok web sitesi sahibinin sahip olduğu önemli endişelerden biri, sayfalarının Google’da keşfedilebilir olmasını sağlamaktır. Yoast SEO ile sitenizi olabildiğince görünür olmasını sağlamak için optimize edebilirsiniz.

Yoast SEO’da bulunan araçlarla, içeriğin arama motorlarında nasıl göründüğü üzerinde de bir kontrol düzeyine sahip olabilirsiniz. Bir arama motorunun önizlemesinde görünen veri parçacıklarını kontrol etmenize ve hangi anahtar kelimelerin onu ön plana çıkardığına karar vermenize olanak tanır.

Bağlantı: Yoast SEO bulunabilir Burada.

Bağlantı: Pressable’ın Yoast SEO kılavuzuna göz atın Burada.

Sıradaki nerede?

Şimdi, kullanabileceğiniz iyi bir seçenekler listesine sahip olmalısınız. Harika WordPress sitenizi yayınlamaya hazır olduğunuzda, Pressable, 5 yıldızlı müşteri hizmetleri ve 30 günlük para iade garantisi ile desteklenen uygun fiyatlı, güvenilir barındırma sağlamak için burada.

Pressable’ı kullanmaya başlamaya hazır mısınız? planlarımıza bakın.

Platformumuzu çalışırken görmek ister misiniz? Ücretsiz bir demo planlayın.

Etiketler: Nasıl Yapılır, Eklentiler, Profesyonel İpuçları, Güvenlik, wordpress