WooCommerce Sitenizi Güvende Tutmak için 8 Kolay Adım

WooCommerce Sitenizi Güvende Tutmak için 8 Kolay Adım

Çevrimiçi mağazalar, siber saldırıların en yaygın hedeflerinden biridir. Adresler, telefon numaraları, e-posta adresleri ve kredi kartı numaraları dahil olmak üzere e-ticaret sitelerinin aktardığı ve sakladığı tüm değerli bilgiler göz önüne alındığında bu anlaşılabilir bir durumdur. İstenmeyen erişimi önlemek için tüm bu hassas verilerin güvenliğinin sağlanması gerekir.

Bu güvenlikte bir ihlal olursa, markanıza ve web sitenize olan güven büyük bir darbe alabilir. Ancak, bazı önleyici tedbirlerle bir güvenlik ihlali önlenebilir. WooCommerce ekibi, sitenizi güvence altına almak için ilk adımların ayrıntılı bir listesini derledi Burada.

İyi Bir Ev Sahibi

Sitenizin bulunduğu yer, çevrimiçi mağazanızın güvenliğini sağlamaya başlamak için mükemmel bir yerdir. Güvenlik, ev sahibiniz için bir odak noktası olmalıdır. Kaliteli bir ev sahibi, sitelerinde listelenen güvenlik özelliklerine sahip olacaktır. SSL sertifikaları, yedeklemeler ve sunucu güvenlik duvarları gibi şeylere sahip olup olmadıklarını sormanız gerekiyorsa, bunları ana makineniz olarak kullanmaktan kaçınmak iyi bir işaret olabilir.

Güçlü Parolalar

Parolalar yalnızca güçlü olmamalı, aynı zamanda hesaplar arasında da değişmelidir. Parola oluştururken büyük harfler, küçük harfler, sayılar ve simgelerden oluşan bir karışım kullanın. Ne kadar rastgele, o kadar iyi. Doğum günleri, evcil hayvan/çocuk isimleri, aracınızın markası/modeli ve benzeri kamuya açık bilgiler gibi şeylerden kaçının, çünkü bunlar sosyal medya aracılığıyla kolayca edinilebilir.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)

2 farklı cihazdan oturum açmayı zorunlu kılmak, bir ihlalin daha da kötüleşmemesini sağlamanın popüler bir yoludur. E-postanız saldırıya uğrarsa, parola sıfırlama işlemlerine erişebilirler. Ancak, oturum açmak için başka bir cihaz gerekiyorsa (telefonunuza bir metin göndererek söyleyin), daha fazla ilerleyemezler.

Kaba Kuvvet Saldırı Koruması

Kaba kuvvet saldırıları, hesaplarınıza erişmek için binlerce farklı şifreyi deneyen bilgisayar korsanlarıdır. Bu, sitenizde çok fazla trafik oluşturduğundan web sitenizi de yavaşlatır. gibi eklentiler Jet paketi Kötü amaçlı IP adreslerini sitenize ulaşmadan engelleyerek yavaş yükleme sürelerini önleyin.

Ekstra Site Koruma Katmanı

Jet paketi ayrıca sitenizi güvende tutmaya yardımcı olmak için spam koruması, kesinti izleme, etkinlik günlüğü ve otomatik güncellemeler sağlar. Bu ekstra güvenlik katmanı, olası izinsiz girişler hakkında çok daha fazla bilgi sunacak, böylece güvenlik açıklarını en aza indirecek ve gelecekteki saldırılara hazır olacaksınız.

SFTP Ayarları

SFTP (güvenli dosya aktarım protokolü), iki cihaz arasında dosya aktarmak için kullanılır. Bir SFTP, genellikle barındırma sağlayıcınız aracılığıyla etkinleştirilir. Ayrıca, bir tanesini site bakımı için birden fazla yöneticiye sunabilseniz de, kök dizine, wp-admin, wp-include ve wp-content klasörlerine yalnızca sizin erişiminizin olduğundan emin olmak istersiniz.

Sitenizi Güncel Tutun

Sitenizi ve eklentilerinizi güncel tutmak çok önemlidir. Güvenlik endişeleri genellikle bu güncellemelerin nedenidir ve her güncelleme sitenizi daha güvenli hale getirecektir. Eski sürümler, bilgisayar korsanları için kolay bir hedef haline getirebilir.

Mağazanızı Yedekleyin

Siteniz saldırıya uğrarsa, yedek bir siteye sahip olmak her zaman iyi bir şeydir. A iyi barındırma şirketi sitenizin yedekleri olmalıdır – genellikle günlük olarak oluşturulur. Ancak, ince baskıya baktığınızdan emin olun; bazıları manuel yedekleme gerektirebilir veya bir kez yedek oluşturabilir ve sitenizde olduğu gibi asla güncellenmeyebilir.

Güvenliği Önceliklendirin

Çoğu zaman, güvenlik bir saldırı sonrasına kadar ele alınmaz. Gibi bir ev sahibi ile proaktif olun basılabilirÜCRETSİZ Jetpack Security Daily hesabı içeren. Sitenizin ve müşterilerinizin bilgilerinin korunduğunu bilmenin huzurunu yaşamak, harcadığınız zamana ve enerjiye değer.