En İyi 10 WordPress Sosyal Medya Eklentisi

wordpress-sosyal-medya-eklentisi
sosyal-medya-eklentisi

Sosyal medya eklentisi ile wordpress yönetim sisteminde sosyal bir ağ oluşturalım. WordPress içerik yönetim sistemini kullanırken en çok da eklentiler gücümüzü arttırmakta. Çünkü herhangi bir web sitesi kurmak istediğim zaman hemen eklentilere yöneliyorum. Bir çok geliştirici bu eklentileri yapıyor. Eklentiler bir nevi web sitemizi geliştiriyor.

Bu içerikte, en iyi sosyal medya eklentilerinden bahsedeceğim. Yazdığın yazıları ve kullanıcıların sosyal medyada paylaşma özelliğini wordpress kullanarak yapmak mümkün. Teknolojinin gelişmesi ile artık herhangi bir yazılım dili bilmeden dahi istediğin web sitesini yapabilirsin.

WordPress En iyi Sosyal Medya Eklentileri:

 1. Floating Social Bar
 2. Social Share & Locker Pro
 3. Mashshare
 4. Digg Digg
 5. Easy Social Share Buttons for WordPress
 6. Social Snap
 7. Monarch
 8. Sassy Social Share
 9. Ultimate Blocks
 10. AddToAny

Listesi verilen eklentiler sayesinde sosyal paylaşım özelliği siteye getirilecektir. Bu özellik sayesinde yeni ziyaretçiler kazanılacaktır.

Sosyal Paylaşım Eklentisi: Floating Social Bar

Yayınlanan içeriğin tüm dünyaya ulaşması için Floating Social Bar eklentisi kolay bir şekilde paylaşma imkanı sunmakta. Sunucunuz için olumlu bir eklenti çünkü çok fazla güç tüketmez ve yük bindirmez. Performans açısından optimize edilmiştir.

Ziyaretçilerin hangi sosyal medya platformlarında paylaşım yapılacağını görüntüleyebilir ve değişiklik yapabilir. İstenilmeyen sosyal medya platformunu sadece butona tıklayarak kaldırabilirsin. Floating Social Bar, tasarım konusunda esnek bir görünüme sahiptir.

Eklentiyi yüklendiği zaman, içeriğin içinde sosyal medya platformları ve paylaşım özelliğinin gelip gelmediğini kontrol edebilir ve wordpress paneline gelen menü üzerinden kontrol işlemleri sağlanır.

Diğer eklentiler aksine sayaç özelliği barındırır ve bu sayede kaç kişinin içeriği paylaştığını görebilirsin. Kullanıcıların dikkatini çekmekte üstüne yoktur. Ücretsiz bir eklenti olan Floating Social bar üzerine tıklayarak kurulum işlemlerini gerçekleştirir. WordPress yönetim paneli üzerinden eklentiler> yeni ekle yolu ile arama kısmına eklenti adını yazarak da bulabilirsin.

Özellikleri:

 • Hız Optimizasyonu: Hız açısından diğer eklentilerin önünde yer almaktadır. Performans odaklı çalışan bu eklenti ile sunucuyu yormadan paylaşım özelliği sunabilirsin.
 • Sosyal Platformlar: Sosyal meya platformlarından istediğin mecrayı aktif edibilir ve kaldırabilirisin.
 • Sayaç Özelliği: Paylaşım sayısını ve istatistiklerini göstererek analizler yapmanıza olanak sağlar.

Ücretsiz eklentiler arasında yer alan Floating Social Bar, popülerliğini ve işlevselliğini sürdürmekte.

Sosyal Medya Eklentisi: Social Share & Locker Pro

WordPress kullanan tüm web siteleri için muhteşem bir eklenti olan Social Share & Locker Pro paylaşım özelliğinin yanı sıra, kullanıcıların içeriği görmesi için paylaşım yaptırıyor.

Bir ziyaretçi içeriği okumak için girdiğinde, önce sosyal medya üzerinden paylaşım yapmaktadır. Daha sonra ise istenilen içeriğe erişmektedir. Bu sayede sosyal medya üzerinden yeni ziyaretçiler elde etmektedir.

Social Share & Locker Pro eklentisi 13 farklı sosyal medya platformuna eklenmektedir. Sonuç olarak İstenilen sosyal medya ağlarını kontrol edilebilirsin. Paylaşım butonu üzerindeki yazılar kişileştirilebilir ve içerik ekleme işlemi yapabilir.

Eklenti mobil duyarlı ve esnektir. En iyi sosyal medya eklentisi ve en popüler sosyal medya eklentleri arasında yer alır. Bunun sebebi ise içeriği kullanıcıya paylaşım yapma şartı ile göstermektir.

Özellikleri:

 • İçeriği Kilitleme: Ziyaretçilere içeriğin gözükmemesini sağlayarak, paylaşım yapmasını sağlar. Paylaşım yapıldığında içeriği görmesine izin verir. Bu sayede ziyaretçiler arttırılabilir.
 • Sosyal Platform: Sosyal medya paylaşım özelliği ile 13’e aşkın sosyal platform üzerinde barındırır.
 • Konumlandırma: İçeriğin hemen hemen 9 farklı yerinde paylaşım butonları konumlandırılabilir.
 • Özelleştirilebilir: Sosyal ikonların ve ikon yazıları istediği şekilde düzenlenebilir. Admin panel üzerinden tüm işlemleri yapabilirsiniz. Çok kolay bir admin panel kullanımı bulunur.

WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi: Mashshare

Diğer bir eklenti olan Mashshare görsel tasarım konusunda oldukça profesyoneldir. Görsel tasarım olarak diğer eklentilerden daha iyi fakat bu düşünce kişiden kişiye göre değişebilir. Ziyaretçilerin çoğunluğu mobil veya tablet cihazlarından oluşuyor ise bu eklentiyi kullanmanız önerilir. Mobil cihazlarda işlem yapmak pek kolay olmadığı için ziyaretçiler zorluk çekiyor… Fakat merak etmeyin bu eklenti mobil cihazlar ve tablet cihazlar için basit bir paylaşım özelliği ekler.

İstatistiksel verileri güçlü olan Mashshare, kullanıcıların toplam kaç kez paylaşım yaptığı gibi bilgiler sunmaktadır. Butonların boyutu küçük ise büyütebilir, büyük ise küçültebilmektedir. Bu özellik ile tamamen butona mühadale etmektedir. Sadece buton olarak düşünmeyin metin yazılarını da oynamalar ile ayarlayabilirsin. Ziyaretçileri aboneye çevirmek için bir forum sunar. Bu sayede yeni gönderiler abonelere daha kolay şekilde haberdar edilmekte.

Özellikleri:

 • Görsel Tasarım: Tasarım açısından çok tercih edilen bir eklentidir. Şık tasarımlar sayesinde kullanıcının içeriği paylaşması için güzel görünür.
 • Mobil Uyumlu: Mobil uyumluluğu ile cep telefonu üzerinden gelen ziyaretçiler için bile basit bir şekilde paylaşım özelliği sunar.
 • Analiz Verileri: İçeriğin ne kadar paylaşım yapıldığı hakkında bilgi verir. Bu sayede günde ne kadar paylaşım yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

WordPress Sosyal Medya Butonları Ekleme: Digg Digg

Diğer bir ekletni ise Digg Digg eklentisidir. Popüler sosyal medya platformlarında kolay bir şekilde paylaşım seçeneği kullanıcılara sunulabilmektedir. (Ör: Facebook, Twitter, Pintrest ve daha fazlası…)

Admin paneli üzerinden kolay bir şekilde kontrol edilmektedir. Bu sayede site sahiplerine kolaylık sağlar. Digg Digg eklentisi paylaşım özelliği sağlıyor ve bu paylaşım butonlarını özelleştirmeye imkan veriyor.

Diğer eklentilerden elbette ki farkı var. Kullanıcılara print ve e-posta butonlarına ulaşmasını sağlıyor. Eğer bir eğitim platformu sunuyorsan kullanıcıların içeriklerini yazdırmasına izin ver. Bu sayede kurumsallık açısından olumlu sonuç alabilirsin. Mail ile web sitenizi paylaşmasına izin verebilirsin. Arkadaşlarına içeriği paylaşmak için e-posta (mail) yolu ile iletişim kurar.

Özellikleri:

 • Görsel Tasarım: Tasarım açısından çok tercih edilen bir eklentidir. Şık tasarımlar sayesinde kullanıcının içeriği paylaşması için güzel görünür.
 • Mobil Uyumlu: Mobil uyumluluğu ile cep telefonu üzerinden gelen ziyaretçiler için bile basit bir şekilde paylaşım özelliği sunar.
 • Analiz Verileri: İçeriğin ne kadar paylaşım yapıldığı hakkında bilgi verir. Bu sayede günde ne kadar paylaşım yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Easy Social Share Buttons for WordPress

Ziyaretçilerin 20’ye aşkın sosyal paylaşım özelliği sunar. En iyi wordpress eklentileri arasında yer alan ve popüler olarak kullanılan Easy Social Share Buttons for WordPress eklentisi ile etkileşimlerinizi daha fazla arttırmanız söz konusudur.

WordPress sosyal medya paylaşım eklentisi ile kullanıcıların sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmasına imkan sunarak, daha fazla kullanıcılara hitap edebilirsin. İçeriğinizin herhangi bir konumuna yerleştirebilirsiniz. Mobil uyumlu eklentiler arasında yer alan bu eklentiyi kullanarak, bir çok platform üzerinde paylaşım seçeneği sunar ve içeriğiniz üzerinden istediğiniz konuma konumlandırabilirsiniz.

wordpress-sosyal-medya-eklentisi
wordpress-sosyal-medya-eklentisi

Eklentiye erişmek için verilen bağlantı üzerinden gider veya eklenti adını wordpress üzerinden arama işlemi ile kurulum işlemi yapabilirsin.

WordPress Sosyal Medya Ekleme: Social Snap

Sosyal medya eklentisi olan Social Snap, Harsh Agrawal, Adam Connell ve benzeri pek çok blogcu tarafından kullanılmakta. Popülerliği arttırılan eklenti ile kendi sitenize kurmanız oldukça basit bir işlem üzerinden geçer. Daha fazla sosyal paylaşım eklentisi sunan Social Snap 30’a aşkın sosyal platform barındırmakta.

Seçmiş olduğun sosyal medya platformlarına bağlı kalarak, butonları içerik üzerinde neredeyse istediğin konuma yerleştirebilirsin. Bu eklenti sosyal medyada ziyaretçi çekmeniz için oldukça etkili bir yöntemdir.

Özellikleri:

Social Snap eklentisi sosyal paylaşım eklentileri arasında oldukça özellik bulundurmakta. Bu özellikler sayesinde içeriklerinizin kolaylıkla paylaşılmasını sağlayabilirsin. İşte bazı özelliklerine değinelim:

 • Sosyal Meta Etiketleri: İçeriğin sosyal medya üzerinde nasıl görüneceğini seçmenize karar verir. Bu sayede sosyal medya üzerinde içeriğin resmini, başlığını ve açıklamasını özel olarak belirleyebilirsin.
 • Paylaşım Verileri: İçeriğin ziyaretçiler tarafından ne kadar paylaşıldığını veri olarak göstermenize olanak sağlar. Bu sayede ziyaretçilerin ne sıklıkla paylaşım yaptıklarının analizini yapabilirsin.
 • Gelişmiş Özelleştirmeler: Boyutu, renkleri, şekilleri, etiketleri ve yazıları değiştirmenize olanak sağlayan eklenti sayesinde istediğiniz tasarımı oluşturabilirsiniz.
 • Gelişmiş Widgetler: En iyi yazanlar mesaj widgetleri ile kullanıcıları harekete geçiren mesajlar vererek içeriklerinizi heycanlandırın.

Özellikleri çok olan bu eklenti ile sosyal paylaşım özelliğini ekleyebilirsin.

WordPress Otomatik Sosyal Paylaşım Eklentisi: Monarch

Oldukça büyük bir eklenti olan Monarch ile paylaşım özelliğinden yararlanabilirsin. Sosyal paylaşımı arttırmak için eklenmektedir. Sosyal Medya Platformlarından 20’ye aşkın entegrasyon bulunmakta.

Ziyaretçileriniz bir çok sosyal paylaşım platformlarında içeriklerinizi paylaşır. Bu sayede yeni ziyaretçiler kazanmanıza olanak sağlar.

İşte eklentinin bazı özellikleri:

 • Analiz: Sosyal paylaşım istatistiklerinizi rapor halinde sunarak ne kadar paylaşıldığını görebilirsin.
 • Özelleştirme İmkanı ve Kolay Kullanım: Monarch eklentisini kullanmak oldukça kolaydır. Bu eklenti sayesinde renk, şekil ve animasyon özelliklerini basitçe yönetmenize olanak sağlar.
 • Sosyal İzlemeyi Gösterme: Kısa kodlar sayesinde Sosyal izleme düğmelerini istenilen sayfaya eklenir veya widget olarak kullanılır.
 • Mobil Uyumlu: Mobil desteği sayesinde mobilden gelen ziyaretçileriniz için de paylaşım özelliği sunar. Bu sayede daha fazla etkileşim elde edebilirsin.

Bu özellikler hoşunuza gidiyor ise hemen eklentiyi kurmayı denemelisin.

Sassy Social Share

Sassy Social Share eklentisi ile 100 sosyal medya platformu üzerinde paylaşım özelliği sunabiliyor. Gutenberg uyumlu bir eklentidir. Standart ve kayan paylaşım özellikleri mecvut.

Ücretsiz özellik sağlayan bu eklenti ile bir çok sosyal paylaşım platformunda paylaşım yapabilir ve görünümü özelleştirebilirsin.

Eklentinin Özellikleri:

 • Paylaşım İstatistikleri: Facebook, Twitter, Linkedin gibi platformlar üzerinden yapılan paylaşım sayılarını sayaç olarak işler ve gösterir.
 • Kısa Kod ve Widget Desteği: Kısa kodlar sayesinde istediğiniz herhangi bir sayfaya sosyal paylaşımları getirmeniz mümkün. Widget özelliği ile de yazılar, sayfalar veya herhangi bir sayfa üzerinde navbar (sağ panel) alanına getirme işlemi yapılabilir.
 • Buton Özelleştirme: Butonları istediğiniz şekilde özelleştirebilir, görünümlerine müdahale edebilirsin. Bu sayede kafanızdaki fikri siteye yansıtabilirsiniz.

Eklenti özelliklerinden bahsettik. Ücretsiz olan bu eklentiyi yeni ekle kısmından wordpress sisteminize kurma işlemini sağlayabilirsin.

Ultimate Blocks

WordPress kullanıcıları için sadece bir sosyal paylaşım eklentisi değildir, bundan daha fazlası! Gutenberg kullanıcıları için bir çok ücretsiz blok yapısı sunar. Ultimate Blocks eklentisi hem sosyal medya paylaşım eklentisi olarak kullanabilir, hem de blok özelliklerinden yararlanabilirsin.

Özellikleri:

 • Özelleştirme İmkanı: Butonların ve yazıların değişmesini istediğiniz alanı panel üzerinden kolay bir şekilde değiştirmenize olanak sağlayan bir eklentidir.
 • Çeşitli Sosyal Platformlar: Bir çok sosyal platform desteği olan bu eklenti ile kullanıcıların içeriğinizi paylaşmasına katkıda bulunabilirsin.

Eklenti tamamen ücretsiz bir şekilde paylaşılmakta. WordPress kütüphanesinden bulabilirsiniz.

AddToAny

Sosyal medya platformu 100’e aşkın desteği ile popüler sosyal medya eklentileri arasında yer almakta. AddToAny eklentisi ile tam özelleştirme imkanı sunmakta. Sosyal medya ikonlarının büyüklüğü ve küçüklüğü bile ayarlanmakta. Bu eklenti sayesinde bir çok tasarım konusunda değişiklik yapabilirsin.

wordpress sosyal medya ekleme
wordpress sosyal medya paylaşım eklentisi

Özellikleri:

 • Özel Paylaşım Simgeleri: Kendi yapmış olduğunuz özel simgeleri kullanabilir veya resmi paylaşım düğmelerini ekleyebilirsin.
 • Analytics Entegrasyonu: Analystics entegrasyonu ile analitik verileri elde edebilirsin. Ayrıca bit.ly ve diğer url servisleri ile entegrasyon desteği sunar.
 • Kısa Kod ve Pencere Öğeleri: Her sayfa üzerinde paylaşmak için kısa kodlar kullanabilirsin.

Bu da popüler bir eklentidir ve kütüphane üzerinde ücretsiz paylaşılmıştır.