WordPress Eklentileri: WordPress Whatsapp Eklentisi

wordpress-whatsapp-eklentisi
wordpress whatsapp

Kullandığınız wordpress içerik yönetim sistemi üzerinde web sitenizin anasayfası için bir iletişim butonu eklemek mi istiyorsun? Eğer kurumsal bir site yönetiyorsanız elbette whatsapp iletişim eklentisi lazım olacaktır.

Bu konuda en popüler wordpress whatsapp eklentisi‘ni göreceğiz. Bu eklentileri kurarak basit bir şekilde whatsapp iletişim butonu ekleyebileceksiniz.

WordPress Whatsapp Eklentisi Nasıl Kurulur?

WordPress için whatsapp eklentileri oldukça fazla. Fakat hangisini işinizi görecek diye düşündüğümüz zaman hepsini denememiz gerekir. Fakat sizlere en popüler whatsapp eklentilerini göstereceğim. Bu sayede en stabil çalışan eklentileri kullanabileceksiniz.

Eklentiler sayesinde ansayfanıza whatsapp iletişim botununu ekleme işlemini yapacağız. Müşterileriniz whatsapp üzerinden sizinle iletişime geçmesi artık tek tıklama ile olacak. Ayrıca müşterilere güven verecektir. Peki WordPress Whatsapp Eklentisi nasıl kurulur buna değinelim.

Dediğim gibi bir çok whatsapp eklentisi bulunmakta. Hadi bu eklentileri kullanarak istediğimizi yapalım. Eğer wordpress sosyal medya eklentisi arıyorsanız En İyi 10 WordPress Sosyal Medya Eklentisi adlı yazımızı okuyabilirsin.

WordPress Whatsapp Eklentisi: Click to Chat

Müşterileriniz, bu eklenti sayesinde tek tıklama ile whatsapp üzerinden sizinle iletişime geçebilecektir. WordPress telefon butonu ekleme işlemini yapabilmek için eklentiyi kurmalısın. Müşteriler ile bağlantı kurmanıza aracı olan bu eklenti sayesinde müşterilerinizi potansiyel müşterilere çevirebilirsin.

wordPress-en-iyi-whatsApp-eklentisi

Eklentiyi kullanmak da oldukça basit. Kullanmak için tek yapmanız gerek Whatsapp numaranızı veya işletme numaranızı girmektir. Bilgileri girdikten sonra müşterileriniz eğer mobil cihaz üzerinden giriyor ise mobil whatsapp uygulamasına yönlendirme işlemi yaparken, bilgisayar üzerinden giriyor ise whatsapp web üzerinde mesaj atmanızı sağlayacaktır.

Kısa kod destekleyen bu eklenti ile, whatsapp iletişim butonunu her istediğiniz sayfaya eklemek mümkün. Mobil ve masaüstü için değişik stiller kullanmanıza olanak sağlar. Web sitenizin renklerine uyumlu bir şekilde ayarlamanız mümkün. Yani istediğiniz gibi kişileştirebiliyorsunuz. Kendi resminizi ve gif de koymak mümkün.

Bu sayede müşteriler kiminle konuştuğunu basit bir şekilde analiz edebilirsiniz. İçinde 8 tane tanımlanmış stil ekli bulunmakta. Bu stilleri kullanarak güzel bir görümün elde edebilirsiniz. WordPress whatsapp destek özelliği olarak da kullanabilirsin.

Eklentiyi kurmak için wordpress paneli üzerinden eklentiler> yeni ekle yolunu takip edip eklenti adını yazmanız yeterlidir. Bu sayede siteye whatsapp ikonu ekleme yapılacaktır.

Bir diğer yöntem ise eklenti adresine gidip indirmektir. İndirilen dosyayı eklentiler> yeni ekle> dosya yükle kısmından seçip etkinleştirmek yeterli.

WordPress en iyi WhatsApp eklentisi Ayarları

Click to Chat eklentisi ile kurulum yaptıktan sonra ayarlarını yapılandıralım. Ayarları yaparken dikkat etmemiz gereken bazı yerler var. Hemen bunlara biraz değinelim. WordPress whatsapp chat özelliği için yapmamız gereken bazı ayarlar var.

Yapmamız gereken ayarlar şunlardır:

  • WhatsApp Number: Whatsapp numarası kısmına numaranızı girmeniz yeterlidir. Fakat numara girerken “+” operatörünü kullanmadan ülke kodu ile girmelisin. Örnek verilmesi gerekirse “905578954125” gibi bir kullanım yapabilirsin.
  • Pre-Filled Message: Anasayfaya gelen whatsapp ikonuna, müşteri tıkladığı zaman varsayılan olarak gönderilmesini istediğiniz mesajı belirtebilirsin. Örnek olarak: “Merhaba, ürün satın almak istiyorum” yazabilirsin. Kullanıcı butona tıkladığı zaman bu mesajı size rahatlıkla gönderebilir.
  • Call To Action: Whatsapp ikonu üzerinde gözükecek yazıyı belirlemenizi sağlar. Örnek olarak: “Bizimle iletişime geçin” yazabilirsiniz.
  • Web WhatsApp: Masaüstü cihazlar üzerinden de iletişim sağlamak için bu seçeneği aktif etmeniz yeterli. Bu sayede masaüstü kullanıcıları whatsapp web özelliği ile iletişim imkanı sunacaktır.
  • Select Style (Desktop/Mobile): Bu seçenek ile mobil ve masaüstü cihazlar için ayrı bir stil kullanabilirsin. Tüm stillerinin görünümünü incelemek için bu bağlantı üzerinden takip edebilirsin.

Ayarlarımız tamamlanmıştır. Daha sonra yapmanız gereken “değişiklikleri kaydet” butonuna basmaktır. Artık web sitemiz üzerinde wordpress whatsapp eklentisi kurmuş olacağız.