WordPress’te Yeni Gönderileri Otomatik Olarak Tweetleme

How to auto tweet new posts in WordPress

Yeni yayınlanan blog yazılarınızı otomatik olarak tweetlemek ister misiniz?

Twitter, WordPress’te yeni bir gönderi yayınladığınızda takipçilerinize haber veren en iyi platformlardan biridir. Yeni gönderileri otomatik olarak tweetleyerek, Twitter takipçilerinizi ve internet sitesi trafiğinizi artırırken zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bu yazıda, WordPress’te yeni bir gönderi yayınladığınızda otomatik olarak nasıl tweet göndereceğinizi göstereceğiz.

Neden Twitter’da Yeni Weblog Yazılarını Otomatik Olarak Tweetlemelisiniz?

Twitter, hedef kitlenizle etkileşim kurmak ve bir takipçi kitlesi oluşturmak için harika bir yerdir. Ancak, WordPress blogunuzda yeni bir gönderi yayınladığınızda manuel olarak tweet göndermek zaman alabilir.

Twitter’da yeni weblog gönderilerini otomatik olarak paylaşmanın kullanışlı olduğu yer burasıdır. Twitter takipçilerinizin ilgisini canlı tutmak için onlara taze içerik sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, WordPress internet sitenizde yeni bir gönderi yayınlandığında nasıl otomatik olarak Tweetleyebileceğinize bakalım.

Uncanny Automator Kullanarak Twitter’da Yeni WordPress Gönderilerini Otomatik Olarak Paylaşın

WordPress’te yeni yayınlanan içeriği tweetlemenin en kolay ve en güvenilir yolu kullanmaktır. esrarengiz otomat. Kod yazmak zorunda kalmadan otomatik iş akışları oluşturmanıza yardımcı olan en iyi WordPress otomasyon eklentisidir.

esrarengiz otomat

Bu eğitim için, Uncanny Automator’ın ücretsiz sürümü, çünkü bir Twitter entegrasyonu içeriyor.

Ayrıca bir Uncanny Automator Professional sürümü Google E-Tablolar, Twilio, Slack ve diğerleri gibi daha fazla entegrasyonun kilidini açar. Ayrıca gecikmeli veya zamanlanmış eylemler, herhangi bir otomasyonu tetikleyebilen düğmeler ve çok daha fazlası gibi gelişmiş özellikler sunar.

Yönetici görevlerini azaltmak ve zamandan tasarruf etmek için daha fazla örnek için WordPress’te otomatik iş akışlarının nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz.

Yeni gönderileri otomatik olarak tweetlemeye başlamak için önce internet sitenize Uncanny Automator eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin eğiticimizi takip edebilirsiniz.

Aktivasyon üzerine, şuraya gitmeniz gerekir: Otomatör » Ayarlar ve ardından ‘Twitter’ sekmesini seçin. Bundan sonra, devam edin ve ‘Hesap Bağla’ düğmesini tıklayın.

Twitter hesabınızı bağlayın

Bir sonraki ekranda, Uncanny Automator’ın Twitter hesabınıza erişmesine izin vermeniz gerekecek. Bunu yapmak için ‘Uygulamayı yetkilendir’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Uncanny Automator'ı Twitter hesabına erişmesi için yetkilendirin

Şimdi Uncanny Automator ayarlar sayfasına geri yönlendirileceksiniz. Twitter hesabınızın başarıyla bağlanacağını görebilirsiniz.

Bağlı Twitter hesabınızı görün

Ardından, WordPress’te yeni bir weblog yazısı yayınladığınızda otomatik olarak tweet göndermek için bir tarif oluşturmanız gerekecek.

Başlamak için, sadece şuraya gidin: Otomatör » Yeni Ekle WordPress kontrol panelinizden. Şimdi, oturum açmış kullanıcıları veya herkesi seçerek bir tarif türü seçmeniz gerekecek.

Oturum açmış tarifler, yalnızca internet sitesine giriş yapmış kullanıcılar tarafından tetiklenebilir. Ancak, birinin tarifi tetiklemesini istiyorsanız, o zaman ‘Herkes’ tarif türünü seçmelisiniz.

Devam edebilir ve ‘Oturum açmış kullanıcılar’ tarif türünü seçebilir ve ardından ‘Onayla’ düğmesini tıklayabilirsiniz.

Giriş yapılan tarif tipini seçin

Bundan sonra, tarifiniz için bir başlık eklemeniz ve ardından Oturum Açtığınızda entegrasyonu tetikler olarak ‘WordPress’i seçmeniz gerekir.

Entegrasyonunuz olarak WordPress'i seçin

Ardından, aralarından seçim yapabileceğiniz bir tetikleyici listesi göreceksiniz. Devam edin ve ‘Bir kullanıcı, bir sınıflandırmada bir sınıflandırma terimine sahip bir gönderi türü yayınlıyor’ seçeneğini belirleyin.

Bir tetikleyici seçin

Artık açılır menüden bir ‘Yayın türü’ seçerek Twitter’da otomatik olarak paylaşmak istediğiniz içeriği seçebilirsiniz.

Örneğin, tüm weblog gönderilerini paylaşmak istiyorsanız, ‘Gönder’ seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Ayrıca, Taksonomi seçeneklerini değiştirerek belirli bir kategoriden veya etiketten gönderiler paylaşıp paylaşmayacağınıza da karar verebilirsiniz.

Twitter'da paylaşmak için gönderi türünü seçin

İşiniz bittiğinde, ‘Kaydet’ düğmesini tıklayın.

Ardından, tarifiniz için bir eylem eklemeniz gerekecek. Eylem, içeriğinizi Twitter’da paylaşmak gibi, tarif tetiklendiğinde yapmak istediğiniz bir şeydir.

‘Eylem ekle’ düğmesini tıklayarak başlayabilirsiniz.

Eylem ekle düğmesini tıklayın

Şimdi Eylemler bölümünün altında entegrasyonunuz olarak ‘Twitter’ı seçin.

Eyleminiz olarak Twitter'ı seçin

Bundan sonra, işleminiz için ‘Twitter’a bir durum gönder’ seçeneğini seçmeniz gerekecek.

Twitter için eyleminizi seçin

Ardından, yeni içerik yayınlandığında takipçilerinizin Twitter’da göreceği bir Durum ekleyin.

Uncanny Automator, Tweetinizi özelleştirmek için farklı seçenekler de sunar. Örneğin, tıklayabilirsiniz

Twitter durumu ekle

Twitter durumu ekle

Tweet’lenen her weblog gönderisinde aynı resmin görünmesini istiyorsanız aşağıdaki Resim URL’si alanını kullanabilirsiniz.

Ancak, bunun yerine weblog gönderilerinizin öne çıkan görsellerinin görünmesini istiyorsanız, WordPress’te Twitter kartlarının nasıl ekleneceğine ilişkin kılavuzumuzu görmek isteyeceksiniz.

İşiniz bittiğinde ‘Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Tarifinizi yayınlayın

Tarifinizi yayınlayın

Bu kadar! Uncanny Automator, WordPress internet sitenizde yeni bir weblog yazısı yayınladığınızda otomatik olarak tweet atacaktır.

Yeni gönderi yayınlarken Tweetleri otomatik olarak paylaşın

Yeni gönderi yayınlarken Tweetleri otomatik olarak paylaşın.